תושבות בקפריסין - הגירה לקפריסין

מה חשוב לדעת

תושבות בקפריסין, תושבות קבע בקפריסין, תושבות זמנית בקפריסין כמו גם במה כרוכה הגירה לקפריסין.. כל אלו הם מושגים שכדאי שתכירו. במיוחד ענייני התושבות. יש הרבה אי הבנות בנוגע לתהליך השגת תושבות בקפריסין. כתבה זו נועדה להציג בפניכם את העובדות נכון ל 2022 ולאפשר לכם לדעת יותר ולהחליט בהתאם. 

כבר לפני תקופת הקורונה עוררה קפריסין עניין רב בתור אופציית שהייה או מגורים בנוסף או במקום ישראל. תקופת הקורונה האיצה מגמה זו. הגירה לקפריסין עולה במחשבתם של רבים כפתרון מגורים עבורם ועבור בני משפחותיהם. לקבוע ביתם בעיר או לחפש בית  עם שטח באזור השקט והבטוח בעולם. קפריסין עונה לכל הדרישות. היא קרובה וההגעה אליה פשוטה, בכל זמן בשנה. היא זולה ואוהבים בה אותנו. ישראלים בקפריסין משתלבים היטב ומוצאים שם חיי חברה בין לאומיים ואווירה נינוחה הנובעת מקצב החיים המתון והיות קפריסין רגועה וריקה יחסית לישראל.

תושבות בקפריסין. למה לרצות בכלל?

לעיתים הבקשה מגיעה מייד עם הפנייה הראשונה אלינו אבל לרוב זהו תהליך שנובע מרצון או צורך. הרי בד"כ מתחילים בלבקר ואז כשמתאהבים במקום מתחילים לחשוב על איך אפשר להשאר יותר או שאתם מתחילים עם עסקים מקומיים ונדרשים לשהות יותר בקפריסין.  אם יש ברשותכם דרכון אירופאי הרי שכתבה זו אינה מיועדת עבורכם. מחזיקי דרכון אירופאי יכולים לשהות בקפריסין כרצונם ואף לקבל אישורי לימודים ועבודה באי כמו גם להרשם למערכת הבריאות בקפריסין. 

באם אתם מחזיקי דרכון ישראלי בלבד תוכלו לשהות בקפריסין 3 חודשים מכל חצי שנה. כמו בשאר מדינות האיחוד. מעבר לכך אתם נדרשים להיות תושבים מורשים או אזרחים או תחת ויזה מיוחדת. למרות זאת קפריסין מאפשרת לנו לשהות בשטחה יותר במהלך השנה, למעשה כמה שנרצה דרך אישורי תושבות.

קודם כל נוריד עניין אחד מהשולחן. אין צורך בקניית נכס מעל 300,000 אירו+מע"מ כדי לקבל תושבות בקפריסין.

מה קיים היום בקפריסין? מה האופציות שלכם?

תושבות קבע בקפריסין (Permanent Residency)

 • תושבות קבע קפריסאית אפשרית עבור אזרחי מדינות שונות שאינן באיחוד. כאמור, אם יש לכם אזרחות אירופאית אתם מסודרים.
 • המבקשים תושבות קבע בקפריסין צריכים להוכיח עצמאות כלכלית והיותם ללא עבר פלילי. הם תוקפים העניין מכיוונים שונים ודורשים אישורים שונים, אבל לאותה המטרה בסוף.
 • על פי חוקי ההגירה בקפריסין ניתן להגיש בקשה לתושבות קבע בקפריסין בשני מסלולים. המסלול המהיר, דרך השקעה והמסלול האיטי (category F). 
 • אין חובת שהייה בקפריסין עבור שני המסלולים. יש חובת ביקור בקפריסין בשנה הראשונה ומאז לפחות פעם בשנתיים.
תושבות בקפריסין
שתפו בפייסבוק

מעונינים בתושבות בקפריסין?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תושבות קבע בקפריסין – המסלול המהיר

 • משך זמן תהליך קבלת התושבות. חודשיים שלושה ממועד הגשת הבקשה.
 • דורשת השקעת 300,000 אירו + מע"מ בנכס חדש אחד או שניים.
 • אישור על הכנסה של לפחות 30,000 אירו בשנה ואישור היעדר רישום פלילי בישראל.
 • בן/בת הזוג של מגיש הבקשה כמו גם ילדים עד גיל 25 יכולים להגיש בקשה לתושבות קבע בקפריסין ללא צורך בהשקעה נוספת. מגיש הבקשה יצטרך להוכיח 5,000 אירו נוספים, כהכנסה שנתית על כל בן משפחה שנוסף לבקשה.
 • הורי מגיש הבקשה כמו גם הורי בן/בת הזוג רשאים להצטרף גם הם לבקשה לתושבות קבע ללא צורך בהשקעה נוספת. מגיש הבקשה יצטרך להוכיח 8,000 אירו נוספים, כהכנסה שנתית עבור כל בן משפחה שנוסף לבקשה מהסטטוס הזה.
 • אישור התושבות הקבועה בקפריסין ניתנת לכל החיים למגיש הבקשה הראשי ולכל מי שהצטרף במועד הבקשה.
 • אין באישור התושבות כדי לאפשר עבודה בקפריסין

תושבות קבע בקפריסין – המסלול האיטי

 

 • משך זמן תהליך קבלת התושבות הוא 12-16 חודשים ממועד הגשת הבקשה ונתונה לשיקול הדעת של מעין ועדת קבלה לקפריסין.
 • אין מינימום השקעה נדרש לקבלת תושבות במסלול זה. ניתן לקנות בית יד 2 (Resale) בכל סכום בקפריסין כדי להגיש הבקשה או להראות חוזה שכירות תקף לזמן ארוך. סוג ומספר האישורים שתצטרכו להביא ומשך זמן הטיפול בבקשה עלול להיות מושפע מערך הבית שקניתם או העובדה שאתם בינתיים מסתפקים בשכירות. בד"כ לא ממליצים למבקשים במסלול זה להסתפק בחוזה שכירות אלא לרכוש נכס כלשהו בקפריסין.
 • מגיש/ת הבקשה ובן/ת זוגו יקבלו תושבות קבע בקפריסין לכל חייהם אבל ילדיהם יצטרכו להגיש בקשה חדשה בהגיעם לגיל 18.
 • הורי מגיש/ת הבקשה ובן/בת זוגו לא יקבלו תושבות קבע בקפריסין במסלול זה.
village house

תושבות זמנית בקפריסין

תושבות זמנית בקפריסין מיועדת לאנשים כמונו המגיעים לקפריסין ועדיין בודקים את השטח. רוצים לשהות יותר על האי אך טרם החליטו מה הלאה ומה הם רוצים לעשות. זוהי הדרך המומלצת על ידנו להתחיל. ראיתם, חשבתם, החלטתם שזהו המקום בו אתם רוצים להיות, תגישו בקשה לתושבות קבע. עדיין לא בטוחים בתום שנה, תחדשו לשנה נוספת ותמשיכו לחשוב. התהליך מהיר יותר, זול יותר וברגע שהגשתם בקשה לתושבות זמנית וקיבלתם קבלה על התשלום האגרה תוכלו מיידית להשתמש בה לצורך כניסה לקפריסין גם מעבר לימים המותרים. אסור יהיה לכם להעדר מקפריסין יותר משלושה חודשים ברצף. במקרה כזה תבוטל התושבות ותצטרכו להגיש הבקשה מחדש.

לאחרונה הוקשחו מעט התנאים לקבלת תושבות בקפריסין וזאת בשל דרישות האיחוד האירופי. שימו לב שיש הפרדה בין תנאים ודרישות לבקשת תושבות ראשונה לבין חידוש הבקשה בתום השנה הראשונה ואילך.

לבקשת תושבות זמנית בקפריסין תצטרכו להגיש המסמכים הבאים:

 • צילום דרכון בתוקף לפחות 3 חודשים בעת הגשת הבקשה
 • צילום דף דרכון בו מופיעה הכניסה האחרונה לקפריסין ותחת איזו ויזה התבצעה כניסה זו (לישראלים מותר כאמור לשהות 90 ימים מתוך 180 ללא ויזה)
 • אישור העדר רישום פלילי מישראל או באם אתם כבר תושבים של מדינה אחרת הרי שהאישור הזה צריך להתקבל ממנה. – נכון רק לבקשה ראשונה
 • בדיקות דם מקוריות המוכיחות שאין לכם: דלקת כבד בי/סי  (Hepatitis B,C) איידס (HIV) ועגבת (Syphilis). בנוסף אישור על צילום חזה המעיד שאין לכם שחפת (Tuberculosis). האישור צריך להיות חתום ע״י רופא מומחה בקפריסין. – נכון רק לבקשה ראשונה.
 • אישור על ביטוח רפואי בסיסי בקפריסין. כמובן שביטוח מורחב יותר יתקבל גם הוא. עלות הביטוח הבסיסי הוא כ- 200 אירו לשנה.
 • מכתב ערבות מבנק בקפריסין המאשר סגירת פיקדון ל- 10 שנים על סך 350 אירו. סכום הפיקדון משתנה בהתאם למדינת המקור כך שאם אינכם מגיעים מישראל הרי שהסכום ישתנה. לבקשה הראשונה נדרש אישור מקורי, בעת חידוש יספיק העתק.
 • Title deed המעיד על בעלותכם על נכס בקפריסין או חוזה רכישה שהופקד כבר ב Land Registry  או חוזה שכירות מאושר וחתום או אישור ממארח קפריסאי על אספקת מקום מגורים נאות. לבקשה הראשונה ידרשו מסמכי מקור, בעת חידוש יספיקו העתקים.
 • הוכחת מקורות כספיים מספקים וקבועים המגיעים מחוץ לקפריסין כגון: משכורת, תשלומי פנסיה, פקדונות מבנקים (מחוץ לקפריסין), כסף המגיע מהשכרת נכסים, דיווידנדים ותשלומי ריבית על פקדונות שלכם. ניתן להראות גם קבלת דיווידנדים מחברה קפריסאית כאשר מלווה לכך אישור מרואה החשבון של החברה שאינכם מועסקים בה ומקבלים שכר עבור עבודתכם, דמי שכירות המתקבלים מהשכרת נכס שלכם בקפריסין או מקבלת משכורת לחשבון הבנק שלכם בקפריסין מעבודה קודמת שלכם בחברה קפריסאית שפעלה מול גורמים מחוץ לקפריסין.
 • דפי חשבון מהבנק שלכם בקפריסין, מעת פתיחת החשבון אם מדובר בבקשה ראשונה או מ- 12 החודשים האחרונים במקרה של חידוש בקשה. דפי החשבון הללו צריכים להראות הכנסה חודשית של לפחות 2,000 אירו לחודש או 24,000 אירו לשנה עבור מבקש אחד. סכום זה יגדל ב- 20% עבור בן/בת זוג ובעוד 15% עבור כל ילד. באם דפי החשבון שלכם יראו העברת כסף מחוץ לקפריסין או העברת כסף לגורם אחר בתוך קפריסין, לא ילקחו כסף זה בחשבון כהכנסה.
 • במקרה של בקשה ראשונה יקבלו בקפריסין גם העברה חד פעמית של 10,000 אירו כהוכחת הכנסה מספקת. במידה ותרצו לבצע ההפקדה הזו במזומן תצטרכו להראות אישור מהמכס הקפריסאי על הכנסת הכסף לקפריסין.
 • בעת חידוש בקשה לתושבות תצטרכו להראות מינימום של 6,000 אירו יתרה בחשבון הבנק שלכם בקפריסין בלי קשר לגודל המשפחה. כדי לחשב את הסכום הנדרש הרי שבעת הגשת הבקשה תצטרכו להראות הצהרה על מספר בני המשפחה שלכם והצהרה על מקורות ההכנסה.
 • תעודת נישואים מקורית מתורגמת וחתומה אפוסטיל במקרה ואתם נשואים ותעודות לידה מקוריות מתורגמות וחתומות אפוסטיל במקרה ויש לכם ילדים המצטרפים לבקשה. לבקשה הראשונה תצטרכו להציג את מסמכי המקור. בעת חידוש הבקשה יספיק העתק.
 • יתכן ותצטרכו להגיש מסמכים נוספים על פי שינויים נוספים בחוקי ההגירה הקפריסאים ובהתאם לשיקול דעתם של חברי "ועדת הקבלה לקפריסין".
 • נדרשת לחידוש כל שנה.
 • אינה מקנה אפשרות עבודה
השקעה יזמית בקפריסין

יזמות בקפריסין

יזמות בקפריסין ובעיקר יזמות נדל"ן בקפריסין כמו בכל מקום אחר מבוססת על יצירת ערך על ידי היזם. אומר, במקום לרכוש נכס קיים ולהשכירו כמו שהוא

קראו עוד »

מעונינים בתושבות בקפריסין?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

קריטריונים נוספים לבקשת תושבות קיימים וקשורים למהות העיסוק שלכם בקפריסין ומצבכם הכלכלי. לדוגמא, אם תרצו לעסוק בגידול פרות בקפריסין ותעמדו בתנאים, ישמחו שתבואו. זה נכון גם לעוד ענפי חקלאות ואפילו עיסוק בכריית מינרלים יכול לקדם אתכם ועוד סעיפים שכאלו. בעצם הקפריסאים רוצים לדעת שהם לא מהווים עבורכם מקום מפלט מעניינים פלילים ושאתם מסוגלים לפרנס עצמכם מבלי לעבוד בקפריסין ומבלי ליפול לנטל על המדינה. מעבר לכך, אין בעייה.

אם אתם רוצים לקרוא ולהבין יותר על תושבות מס בקפריסין, מהם חוקי 183 ו- 60 הימים, מהו מס ההגנה (SDC) ןאת מי זה צריך לעניין. ובכלל לדעת יותר על המקןם בו אתם רוצים להתיישב מוזמנים להכנס לכתבה שהכנו עבורכם בנושא מיסוי בקפריסין 

אזרחות בקפריסין מתוקף שהייה

ניתן לבקש אזרחות בקפריסין לאחר 7 שנות שהייה באי כתושב חוקי. יספרו לכם ימים ותצטרכו להוכיח את שהייתכם הכמעט רצופה בקפריסין באמצעות חותמות הדרכון שלכם. בשנת הבקשה יהייה עליכם אסור לעזוב את קפריסין ולו ליום אחד.

זמן טיפול בבקשה בין שנה לשנתיים וכולל במקרים רבים גם ראיון.

עלות הכרוכה בבקשה כזו נעה סביב ה- 2000 אירו.

אגב, אם תתחתנו עם קפריסאי/ת יקוצרו הזמנים לקבלת אזרחות.

לאתר רשות ההגירה בקפריסין כנסו לקישור 

לסיכום

 • אפשר לקבל תושבות בקפריסין 
 • אין צורך בהשקעת 300,000 אירו
 • תושבות זמנית היא אופציה מיידית, זולה וקלה יותר להשגה
 • תושבות, מכל סוג ובכל מסלול אינה מאפשרת עבודה בקפריסין
 • תושבות מס בקפריסין אפשרית מעצם שהייה בה של מעל 183 ימים בשנה או לפי חוק 60 הימים.
 • אנחנו יכולים ללות אתכם את כל הדרך ביעילות ומקצועיות כולל פתיחת חברה במהירות ובזול
 •  מוזמנים לקרוא עוד על משכנתאות בקפריסין, מה הן האופציות העומדות בפניכם

עניין אתכם? חושבים שיעניין אחרים? מוזמנים בשמחה (ואפילו נודה לכם) לשתף הכתבה בפייסבוק, וואטצאפ או מייל. 

לפרטים נוספים אנא השאירו פנייתכם ונחזור אליכם בהקדם

טלפון : 052-445-5128

אימייל: omroads@gmail.com

אתר: omroads.com