תושבות בקפריסין - הגירה לקפריסין

מה חשוב לדעת

תושבות בקפריסין, תושבות קבע בקפריסין, תושבות זמנית בקפריסין כמו גם במה כרוכה הגירה לקפריסין.. כל אלו הם מושגים שכדאי שתכירו. במיוחד ענייני התושבות. יש הרבה אי הבנות בנוגע לתהליך השגת תושבות בקפריסין. כתבה זו נועדה להציג בפניכם את העובדות נכון ל 2022 ולאפשר לכם לדעת יותר ולהחליט בהתאם. 

כבר לפני תקופת הקורונה עוררה קפריסין עניין רב בתור אופציית שהייה או מגורים בנוסף או במקום ישראל. תקופת הקורונה האיצה מגמה זו. הגירה לקפריסין עולה במחשבתם של רבים כפתרון מגורים עבורם ועבור בני משפחותיהם. לקבוע ביתם בעיר או לחפש בית  עם שטח באזור השקט והבטוח בעולם. קפריסין עונה לכל הדרישות. היא קרובה וההגעה אליה פשוטה, בכל זמן בשנה. היא זולה ואוהבים בה אותנו. ישראלים בקפריסין משתלבים היטב ומוצאים שם חיי חברה בין לאומיים ואווירה נינוחה הנובעת מקצב החיים המתון והיות קפריסין רגועה וריקה יחסית לישראל.

תושבות בקפריסין. למה לרצות בכלל?

לעיתים הבקשה מגיעה מייד עם הפנייה הראשונה אלינו אבל לרוב זהו תהליך שנובע מרצון או צורך. הרי בד"כ מתחילים בלבקר ואז כשמתאהבים במקום מתחילים לחשוב על איך אפשר להשאר יותר או שאתם מתחילים עם עסקים מקומיים ונדרשים לשהות יותר בקפריסין.  אם יש ברשותכם דרכון אירופאי הרי שכתבה זו אינה מיועדת עבורכם. מחזיקי דרכון אירופאי יכולים לשהות בקפריסין כרצונם ואף לקבל אישורי לימודים ועבודה באי כמו גם להרשם למערכת הבריאות בקפריסין. 

באם אתם מחזיקי דרכון ישראלי בלבד תוכלו לשהות בקפריסין 3 חודשים מכל חצי שנה. כמו בשאר מדינות האיחוד. מעבר לכך אתם נדרשים להיות תושבים או אזרחים או מבקרים תחת ויזה מיוחדת. למרות זאת קפריסין מאפשרת לנו לשהות בשטחה יותר במהלך השנה, למעשה כמה שנרצה דרך אישורי תושבות.

קודם כל נוריד עניין אחד מהשולחן. אין צורך בקניית נכס מעל 300,000 אירו+מע"מ כדי לקבל תושבות בקפריסין.

מה קיים היום בקפריסין? מה האופציות שלכם?

תושבות קבע בקפריסין (Permanent Residency)

 • תושבות קבע קפריסאית אפשרית עבור אזרחי מדינות שונות שאינן באיחוד. כאמור, אם יש לכם אזרחות אירופאית אתם מסודרים.
 • המבקשים תושבות קבע בקפריסין צריכים להוכיח עצמאות כלכלית והיותם ללא עבר פלילי. הם תוקפים העניין מכיוונים שונים ודורשים אישורים שונים, אבל לאותה המטרה בסוף.
 • על פי חוקי ההגירה בקפריסין ניתן להגיש בקשה לתושבות קבע בקפריסין בשני מסלולים. המסלול המהיר, דרך השקעה והמסלול האיטי (category F). 
 • אין חובת שהייה בקפריסין עבור שני המסלולים. יש חובת ביקור בקפריסין בשנה הראשונה ומאז לפחות פעם בשנתיים.
תושבות בקפריסין
שתפו בפייסבוק

מעונינים בתושבות בקפריסין?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תושבות קבע בקפריסין – המסלול המהיר

ב-27 באפריל 2023, ,תיקנה מועצת השרים של קפריסין את הקריטריונים, לכאלו שאינם אזרחי האיחוד, לקבלת היתר שהייה קבוע בקפריסין (Permanent Residency) במסלול המהיר.

מטרת ממשלת קפריסין בהחמרת הקריטריונים האלו היא בעיקר כדי למשוך אנשים שיכניסו יותר כסף לקפריסין ויתרמו לכלכלתה. כמו כן, קפריסין מיישרת קו עם דרישות האיחוד האירופי להקשחת הקריטריונים הנדרשת להשגת שליטה טובה יותר באלו המקבלים תושבות באחת מהמדינות החברות בו.

הקריטריונים המתוקנים למתן תושבות הקבע נכנסו לתוקף ב-2 במאי 2023.

קריטריונים פיננסיים:

בכללי, הכספים אשר ישמשו להשקעה חייבים להגיע מחו"ל, זה הקטע החשוב. להראות כסף שנכנס לקפריסין. והכסף הזה צריך להגיע מחשבון בנק של המבקש/ת ו/או של בן/בת הזוג אם יהיה הוא/היא נכלל גם בבקשה. סכום ההשקעה ישולם מחשבון הבנק של המבקש לחשבון הבנק בקפריסין של המוכר.

על המבקש להשקיע לפחות 300,000 אירו באחד המסלולים הבאים:

א. השקעה בבית או בדירה: על המבקש לבצע השקעה של לפחות  300,000 אירו בתוספת מע"מ לרכישת בית חדש לגמרי או דירה מיזם.

ב. השקעה בנדל״ן שאינו בתים/דירות אפשרי. במקרה כזה על המבקש לבצע השקעה של לפחות 300,000 אירו ברכישת שילוב של סוגים אחרים של נכסים כגון משרדים, חנויות, בתי מלון או מקומות אירוח תיירותי דומים. בניגוד למסלול א' ניתן לרכוש נכסים שאינם חדשים.

ג. השקעה בהון מניות של חברה רשומה בקפריסין, עם פעילות עסקית ונוכחות פיזית מוכחת בקפריסין. על החברה להעסיק לפחות 5 עובדים. סכום ההשקעה הנדרש נשאר 300,000 אירו.

ד. השקעה של 300,000 אירו ביחידות של ארגון ההשקעות הקולקטיבי של קפריסין. הארגון מאפשר השקעות AIF ונגזרותיה. ניתן לקרוא עוד על דרך השקעה זו בקישור הבא.

עד עכשיו דיברנו על אפשרויות שונות לקבלת תושבות קבע במסלול המהיר בהשקעה של 300,000 אירו בקפריסין. בואו נדבר על מה עוד נדרש מאיתנו, באילו עוד תנאים אנחנו צריכים לעמוד.

אז ככה, גם פה יש הקשחת תנאים מצד אחד אבל גם פתרונות אפשריים מצד שני. בכל מקרה תצטרכו להציג מסמכים המאשרים את מצבכם הכלכלי.

 • אישור הכנסה שנתי של המבקש הראשי על סך 50,000 אירו לפחות. ההכנסה הזו אמורה להגיע מחוץ לקפריסין, ויכולה לכלול משכורות מתעסוקה, פנסיה, דיבידנדים ממניות, ריביות על פיקדונות קבועים ודמי שכירות. רמת ההכנסה השנתית תגדל ב-15,000 אירו לבן/בת הזוג וב- 10,000 אירו נוספים לכל ילד המצורף לבקשה (כלומר מתחת לגיל 25 ושעדיין נתמך). לחישוב הסכום הכולל של ההכנסה השנתית הנדרשת, ניתן לקחת בחשבון גם את הכנסת בן/בת הזוג וזאת בנוסף ל-50,000 אירו שצריך להציג המבקש הראשי.
 
 • ההכנסה המוצהרת צריכה לנבוע אך ורק מחוץ לקפריסין והוכחתה נדרשת להיעשות דרך דוחות מס הכנסה מהמדינה שבה המבקש מוכר כתושב מס. אבל, במקרה בו אתם מבקשים תושבות קבע במסלולים (ב'), (ג') או (ד') , אזי ההכנסה הכוללת או חלקה יכולה לנבוע ממקורות בחו"ל או מתוך קפריסין עצמה, בתנאי שהמבקש/ת מחויבים במס בקפריסין.
 
 • חשוב לציין גם שאם מדובר בהשקעה לצורך רכישת נכס למגורים או נכסים אחרים ניתן לעשות זאת גם דרך חברה ובלבד שתהייה זו ממוקמת חוקית בקפריסין או בכל מדינה אחרת באיחוד או באזור הכלכלי של האיחוד ובה המבקש/ת ובן/בת זוגם הם בעלי המניות היחידים או שהם הנהנים הסופיים מפעילות החברה (UBO).
 

קריטריונים איכותים:

 • המבקש הראשי והתלויים בו (בן/בת זוג וילדים עד גיל 25) חייבים לספק אישור העדר רישום פלילי מהמדינה בה הם מתגוררים. תוקף האישור מוגבל לחצי שנה.
 
 • על המבקש הראשי והתלויים בו להציג ביטוח בריאות בתוקף המכסה אשפוז וטיפולי חוץ.
 
 • המבקש ובן/בת זוגו יאשרו כי אינם מועסקים בקפריסין למעט עיסוקם כדירקטורים בחברה שבה בחרו להשקיע לצורך קבלת תושבות הקבע.
 
 • במקרה שההשקעה אינה בהון המניות של חברה, המבקש הראשי ובן/בת זוגו יכולים עדיין להיות בעלי מניות בחברות רשומות בקפריסין והכנסתם מדיבידנדים מחברות אלו לא יפריעו לצורך הגשת הבקשה. יתרה מכך, הם רשאים לכהן בתפקיד דירקטור ללא תשלום, בחברות אלו.
 
 • במקרה בו החלטתם על השקעה במסלולים (ב'), (ג') או (ד') תצטרכו להגיש הוכחות ביחס למקום המגורים שלכם בקפריסין. (שטר בעלות, על נכס למגורים, הסכם מכירה ורכישה של נכס כזה, או הסכם שכירות).
 

חשוב לציין:

 • במקרה בו אתם מחליטים להשקיע בבית/דירה, אבל מספר חדרי השינה אינו מספק את צרכי משפחתכם כפי שמוצגת בבקשה הרי שתצטרכו לציין נכס או נכסים אחרים בהם מתגוררים שאר בני המשפחה.
 
 • במקרה ותרצו להוסיף ילדים מעל גיל 18 שאינם תלויים בכם כלכלית צריך להוסיף 300,000 אירו כהשקעה עבור כל ילד.
 
 • בשינוי מהמצב הקודם הרי שהפרמטרים שאותם הגשתם בעת בקשת תושבות הקבע יבדקו מדי שנה. הפרה של אחד מהם יביא לשלילת התושבות. לשם כך, תצטרכו להגיש מדי שנה את המסמכים הבאים המעידים:
 
 • שמרתם את השקעתכם בקפריסין.
 
 • שמרתם על ההכנסה הנדרשת עבורכם
 
 • שמרתם על ביטוח רפואי בתוקף או שאתם רשומים בשרות   הבריאות הממלכתי הקפריסאי (GESY)
 
 • סיפקתם אישור העדר רישום פלילי עדכני ממדינת המוצא שלכם
 

תושבות קבע בקפריסין – המסלול האיטי

 • משך זמן תהליך קבלת התושבות הוא 12-16 חודשים ממועד הגשת הבקשה ונתונה לשיקול הדעת של מעין ועדת קבלה לקפריסין.
 • אין מינימום השקעה נדרש לקבלת תושבות במסלול זה. ניתן לקנות בית יד 2 (Resale) בכל סכום בקפריסין כדי להגיש הבקשה או להראות חוזה שכירות תקף לזמן ארוך. סוג ומספר האישורים שתצטרכו להביא ומשך זמן הטיפול בבקשה עלול להיות מושפע מערך הבית שקניתם או העובדה שאתם בינתיים מסתפקים בשכירות. בד"כ לא ממליצים למבקשים במסלול זה להסתפק בחוזה שכירות אלא לרכוש נכס כלשהו בקפריסין.
 • חשוב להגיד. שאמנם ממשיכים להגיש בקשות במסלול זה אבל מאז סוף 2019 לא ממש דנים בהן. כרגע זה המצב, איננו יודעים מתי תחודש הפעילות ותחת אילו תנאים. נכון להיום לא פורסמו שינויים הנוגעים למסלול זה.
village house

תושבות זמנית בקפריסין

תושבות זמנית בקפריסין מיועדת לאנשים כמונו המגיעים לקפריסין ועדיין בודקים את השטח. רוצים לשהות יותר על האי אך טרם החליטו מה הלאה ומה הם רוצים לעשות. זוהי הדרך המומלצת על ידנו להתחיל. ראיתם, חשבתם, החלטתם שזהו המקום בו אתם רוצים להיות, תגישו בקשה לתושבות קבע. עדיין לא בטוחים בתום שנה, תחדשו לשנה נוספת ותמשיכו לחשוב. התהליך מהיר יותר, זול יותר וברגע שהגשתם בקשה לתושבות זמנית וקיבלתם קבלה על התשלום האגרה תוכלו מיידית להשתמש בה לצורך כניסה לקפריסין גם מעבר לימים המותרים. אסור יהיה לכם להעדר מקפריסין יותר משלושה חודשים ברצף. במקרה כזה תבוטל התושבות ותצטרכו להגיש הבקשה מחדש.

לאחרונה הוקשחו מעט התנאים לקבלת תושבות בקפריסין וזאת בשל דרישות האיחוד האירופי. שימו לב שיש הפרדה בין תנאים ודרישות לבקשת תושבות ראשונה לבין חידוש הבקשה בתום השנה הראשונה ואילך.

לבקשת תושבות זמנית בקפריסין תצטרכו להגיש המסמכים הבאים:

 • צילום דרכון בתוקף לפחות 3 חודשים בעת הגשת הבקשה
 • צילום דף דרכון בו מופיעה הכניסה האחרונה לקפריסין ותחת איזו ויזה התבצעה כניסה זו (לישראלים מותר כאמור לשהות 90 ימים מתוך 180 ללא ויזה)
 • אישור העדר רישום פלילי מישראל או באם אתם כבר תושבים של מדינה אחרת הרי שהאישור הזה צריך להתקבל ממנה. – נכון רק לבקשה ראשונה
 • בדיקות דם מקוריות המוכיחות שאין לכם: דלקת כבד בי/סי  (Hepatitis B,C) איידס (HIV) ועגבת (Syphilis). בנוסף אישור על צילום חזה המעיד שאין לכם שחפת (Tuberculosis). האישור צריך להיות חתום ע״י רופא מומחה בקפריסין. – נכון רק לבקשה ראשונה.
 • אישור על ביטוח רפואי בסיסי בקפריסין. כמובן שביטוח מורחב יותר יתקבל גם הוא. עלות הביטוח הבסיסי הוא כ- 200 אירו לשנה.
 • מכתב ערבות מבנק בקפריסין המאשר סגירת פיקדון ל- 10 שנים על סך 350 אירו. סכום הפיקדון משתנה בהתאם למדינת המקור כך שאם אינכם מגיעים מישראל הרי שהסכום ישתנה. לבקשה הראשונה נדרש אישור מקורי, בעת חידוש יספיק העתק.
 • Title deed המעיד על בעלותכם על נכס בקפריסין או חוזה רכישה שהופקד כבר ב Land Registry  או חוזה שכירות מאושר וחתום או אישור ממארח קפריסאי על אספקת מקום מגורים נאות. לבקשה הראשונה ידרשו מסמכי מקור, בעת חידוש יספיקו העתקים.
 • הוכחת מקורות כספיים מספקים וקבועים המגיעים מחוץ לקפריסין כגון: משכורת, תשלומי פנסיה, פקדונות מבנקים (מחוץ לקפריסין), כסף המגיע מהשכרת נכסים, דיווידנדים ותשלומי ריבית על פקדונות שלכם. ניתן להראות גם קבלת דיווידנדים מחברה קפריסאית כאשר מלווה לכך אישור מרואה החשבון של החברה שאינכם מועסקים בה ומקבלים שכר עבור עבודתכם, דמי שכירות המתקבלים מהשכרת נכס שלכם בקפריסין או מקבלת משכורת לחשבון הבנק שלכם בקפריסין מעבודה קודמת שלכם בחברה קפריסאית שפעלה מול גורמים מחוץ לקפריסין.
 • דפי חשבון מהבנק שלכם בקפריסין, מעת פתיחת החשבון אם מדובר בבקשה ראשונה או מ- 12 החודשים האחרונים במקרה של חידוש בקשה. דפי החשבון הללו צריכים להראות הכנסה חודשית של לפחות 2,000 אירו לחודש או 24,000 אירו לשנה עבור מבקש אחד. סכום זה יגדל ב- 20% עבור בן/בת זוג ובעוד 15% עבור כל ילד. באם דפי החשבון שלכם יראו העברת כסף מחוץ לקפריסין או העברת כסף לגורם אחר בתוך קפריסין, לא ילקחו כסף זה בחשבון כהכנסה.
 • במקרה של בקשה ראשונה יקבלו בקפריסין גם העברה חד פעמית של 10,000 אירו כהוכחת הכנסה מספקת. במידה ותרצו לבצע ההפקדה הזו במזומן תצטרכו להראות אישור מהמכס הקפריסאי על הכנסת הכסף לקפריסין.
 • בעת חידוש בקשה לתושבות תצטרכו להראות מינימום של 6,000 אירו יתרה בחשבון הבנק שלכם בקפריסין בלי קשר לגודל המשפחה. כדי לחשב את הסכום הנדרש הרי שבעת הגשת הבקשה תצטרכו להראות הצהרה על מספר בני המשפחה שלכם והצהרה על מקורות ההכנסה.
 • תעודת נישואים מקורית מתורגמת וחתומה אפוסטיל במקרה ואתם נשואים ותעודות לידה מקוריות מתורגמות וחתומות אפוסטיל במקרה ויש לכם ילדים המצטרפים לבקשה. לבקשה הראשונה תצטרכו להציג את מסמכי המקור. בעת חידוש הבקשה יספיק העתק.
 • יתכן ותצטרכו להגיש מסמכים נוספים על פי שינויים נוספים בחוקי ההגירה הקפריסאים ובהתאם לשיקול דעתם של חברי "ועדת הקבלה לקפריסין".
 • נדרשת לחידוש כל שנה.
 • אינה מקנה אפשרות עבודה
השקעה יזמית בקפריסין

יזמות בקפריסין

יזמות בקפריסין ובעיקר יזמות נדל"ן בקפריסין כמו בכל מקום אחר מבוססת על יצירת ערך על ידי היזם. אומר, במקום לרכוש נכס קיים ולהשכירו כמו שהוא

קראו עוד »

מעונינים בתושבות בקפריסין?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

קריטריונים נוספים לבקשת תושבות קיימים וקשורים למהות העיסוק שלכם בקפריסין ומצבכם הכלכלי. לדוגמא, אם תרצו לעסוק בגידול פרות בקפריסין ותעמדו בתנאים, ישמחו שתבואו. זה נכון גם לעוד ענפי חקלאות ואפילו עיסוק בכריית מינרלים יכול לקדם אתכם ועוד סעיפים שכאלו. בעצם הקפריסאים רוצים לדעת שהם לא מהווים עבורכם מקום מפלט מעניינים פלילים ושאתם מסוגלים לפרנס עצמכם מבלי לעבוד בקפריסין ומבלי ליפול לנטל על המדינה. מעבר לכך, אין בעייה.

אם אתם רוצים לקרוא ולהבין יותר על תושבות מס בקפריסין, מהם חוקי 183 ו- 60 הימים, מהו מס ההגנה (SDC) ןאת מי זה צריך לעניין. ובכלל לדעת יותר על המקןם בו אתם רוצים להתיישב מוזמנים להכנס לכתבה שהכנו עבורכם בנושא מיסוי בקפריסין 

אזרחות בקפריסין מתוקף שהייה

ניתן לבקש אזרחות בקפריסין לאחר 7 שנות שהייה באי כתושב חוקי. יספרו לכם ימים ותצטרכו להוכיח את שהייתכם הכמעט רצופה בקפריסין באמצעות חותמות הדרכון שלכם. בשנת הגשת הבקשה אסור לעזוב את קפריסין ולו ליום אחד (בעקרון).

אם תבקשו ותקבלו תושבות קבע במסלול המהיר, הרי שזמן ההמתנה שלכם לאזרחות יקוצר בשנתיים ותצטרכו להראות רק חמש שנות שהייה בקפריסין.

זמן טיפול בבקשה בין שנה לשנתיים וכולל במקרים רבים גם ראיון.

עלות הכרוכה בבקשה כזו נעה סביב ה- 2000 אירו.

אגב, אם תתחתנו עם קפריסאי/ת יקוצרו הזמנים לקבלת אזרחות.

לאתר רשות ההגירה בקפריסין כנסו לקישור 

לסיכום

 • אפשר לקבל תושבות בקפריסין 
 • אין צורך בהשקעת 300,000 אירו
 • תושבות זמנית היא אופציה מיידית, זולה וקלה יותר להשגה
 • תושבות, מכל סוג ובכל מסלול אינה מאפשרת עבודה בקפריסין
 • תושבות מס בקפריסין אפשרית מעצם שהייה בה של מעל 183 ימים בשנה או לפי חוק 60 הימים.
 • אנחנו יכולים ללות אתכם את כל הדרך ביעילות ומקצועיות כולל פתיחת חברה במהירות ובזול
 •  מוזמנים לקרוא עוד על משכנתאות בקפריסין, מה הן האופציות העומדות בפניכם

עניין אתכם? חושבים שיעניין אחרים? מוזמנים בשמחה (ואפילו נודה לכם) לשתף הכתבה בפייסבוק, וואטצאפ או מייל. 

לפרטים נוספים אנא השאירו פנייתכם ונחזור אליכם בהקדם

טלפון : 052-445-5128

אימייל: [email protected]

אתר: omroads.com