מסלולי אופנים בקפריסין במיוחד באזור פאפוס

בשנים האחרונות, אלו שלפני עידן הקורונה, הנופש הפעיל תפס מקום שהלך והתפתח. סתם חופשות של בטן-גב, שופינג או סיור במוזיאונים, כבודם במקומם מונח. אבל הרעיון של הוספת פעילות שאוהבים, משהו עם ערך מוסף, חוויתי, הלך והתפתח לו.  חופשות פעילות שכאלו כוללות גם פעילויות ספורטיביות במקרים רבים. 

בכתבה הזו נסקור צד נוסף של קפריסין שיש סיכוי מצויין שפחות התייחסתם אליו בעבר. הפעם נדבר על טיולי אופניים בקפריסין. האי השכן לנו הוא מקום מושלם לרכיבה על אופנים בין אם אתם רוכבי אופניים חובבנים או תחרותיים, עם תנאי מזג אוויר מושלמים, שטח מגוון ומאתגר ונוף יפהפה, קפריסין מתאימה לרכיבה במהלך חלקה הגדול של השנה וכמעט ואין בו רוחות חזקות המקשות על הרכיבה..  

חובבי אופנים אוהבים את אופיו המחוספס של האי, שיכול לעבור משטחים סלעים לדרכי עפר, מסינגלים תלולים וקשוחים עד למסלולים שטוחים וקלים. הכל נמצא בתאי שטח הקרובים מאוד אחד לשני. הרומנטיקנים מבינכם יוכלו ליהנות מרכיבה ביחד כזוג, להנות מתחושת הבריזה הים תיכונית הקלה בשיערכם, ולעצור בפינות קסומות לפיקניקים או מסעדות כפריות קטנות ולסיים היום באיזה צימר כפרי מהמם. 

תמצאו כי לקפריסין אידיאלית ונעימה לרוכבי האופניים, בין אם תצאו להרפתקה משלכם, או בעקבות אחד משלל המסלולים המוכרים הפזורים על כל האי. המסלולים עוברים במגוון תאי שטח.  מהעירוני, דרך כפרים הררים או דווקא כאלו הנמצאים ליד החופים.  תוכלו לגלות את קפריסין באופן אחר לגמרי. נופים מרהיבים, נחלים, יערות, כפרים, המון טבע, וגם מקומות עם היסטוריה מרתקת. האי קטן ולא מסובך להתמצאות ולכן תוכלו ללכת בו לאיבוד, למצוא עצמכם במקומות שלא  חשבתם להיות בכלל ועל נקלה לעלות שוב על הדרך המוכרת ולהמשיך במסלול.  

החודשים הפופולריים ביותר לרכיבה על אופניים הם אלו של האביב, בתקופה זאת בדרך כלל גם מתקיימים אירועי אופניים ברמה גבוהה, כולל Sunshine Cup  ו The Volkswagen Tour  . מסלולי האירועים מעוצבים בצורה שתתאים ליכולותיהם של רוכבי העילית המובילים, ובמקביל לספק לרוכבי הפנאי חווית כיף והתנסות. בחודשים שבין לבין, האי נחשב כמקום טוב לאימונים לרוכבים המקצועים ולרכיבת פנאי נינוחה של החובבים ביננו.

התאחדות האופניים בקפריסין חברה באיגוד האופניים הבינלאומי והיא המארגנת והתומכת באירועים הגדולים והתחרויות האחרות לאורך כל השנה. לכל עיירה יש קבוצת רוכבי אופניים ייעודיות משלה, ואלה ישמחו  לצרף אורחים לרכיבות השבועיות שלהם, בתאום מראש כמובן. 

אז מה נשאר לכם לעשות? פשוט לבחור מסלול ולעלות על האופניים.

בדף הזה ריכזנו עבורכם מספר מסלולים במחוז פאפוס לדוגמא. מחוז פאפוס, היפה מכל המחוזות בקפריסין.

מהרי הטרודוס לחופי פאפוס

מסלול מתחיל בכיכר Troodos הכפר. המסלול פונה דרומה לאורך הדרך הראשית Lemesos – Troodos. ב Psilo Dendro פונה ימינה ל Pano Platres ואז ממשיך אל Kato Platres. ממש מחוץ לכפר הוא פונה ימינה ל Mandria וPafos .

כשהוא פונה לדרום-מערב המסלול עובר דרך Mandria ואז נכנס לעמק Diarizos העובר דרך הכפרים Agios Nikolaos, Praitori, Kedares, Kidasi, Agios Georgios, Mamonia, Fasoula, Nikokleia, יוצא בסוף על דרך Lemesos-Pafos הישנה. משם פונה מערבה כדי להגיע ל Pafos דרך הכפרים Mandria, Timi, Acheleia ו Geroskipou ואז מסיים בטירת Pafos.

מצב דרך: דרך סלולה לאורך כל הדרך.
תיאור מסלול: טיול זה מקשר בין אזור ה Troodos ל Pafos דרך הכפרים הציוריים בעמק נהר Diarizos.      
מרחק:
 68.6 ק"מ
גובה מצטבר: 614 מ'
הנקודה הגבוהה ביותר: 1735 מ'
הנקודה הנמוכה ביותר: 1 מ' 
מעגלי: לא  
שטח: הר
משטח דרך: סלול

השקעה יזמית בקפריסין

יזמות בקפריסין

יזמות בקפריסין ובעיקר יזמות נדל"ן בקפריסין כמו בכל מקום אחר מבוססת על יצירת ערך על ידי היזם. אומר, במקום לרכוש נכס קיים ולהשכירו כמו שהוא

Read More »

למסלול קצת יותר עירוני – Kato Pafos ליער Timi

טיול זה הוא למעשה סיור אופניים באזור Pafos . המסלול עובר לאורך חזית החוף של Kato Pafos, חולף על פני החוף הציבורי של Geroskipou ומסתיים בחוף Timi הסמוך לשדה התעופה של Pafos וחורשת האקליפטוסים הסמוכה.

המסלול מתחיל בנמל Pafos, ופונה לכיוון דרום-מזרח, כשהוא מתמשך לאורך החוף.
משם הוא ממשיך בדרך Pafos – Lemesos הישנה עד לפניה לשדה התעופה של Pafos. באותה נקודה פונה המסלול ימינה לכיוון הים.
עד שמגיע  למפרץ ולחוף הקטן של Timi ולחורשת האקליפטוסים עם אתר הפיקניק שלה.

דרגת קושי: דרוש אופני טיול או אופני כביש.  
מצב הדרך: לגמרי בכבישים סלולים.    
מרחק: 16.6 ק"מ  
גובה מצטבר: 76 מ'    
הנקודה הגבוהה ביותר: 59 מ'      
הנקודה הנמוכה ביותר: 3 מ '
מעגלי: לא
שטח: שטוח   
משטח דרך:
סלול  

Booking.com

מסלול שמתחיל בפאפוס -Pafos – Pegeia – Polis

Pegeia, הידועה במזרקה שלה . המסלול ממשיך בטיפוס בכפר ומציע נוף מרהיב לחוף המערבי. לאחר מכן הוא נכנס ליער וממשיך צפונית-מזרחית לכפר Kathikas משם הוא פונה צפונה ל Podromi ולבסוף לPolis.

דרגת קושי: מסלול קשה למדי לרוכב האופניים הממוצע אך ניתן להשלימו במאמץ מסוים ומצוידים באופני כביש טובים.          
מצב הכביש: כבישים סלולים    
לינק להורדת המסלול: לחצו כאן

מרחק: 43.8 ק"מ    
גובה מצטבר: 775 מ'
הנקודה הגבוהה ביותר: 656 מ'    
הנקודה הנמוכה ביותר: 4 מ'    
מעגלי: לא  
שטח: מעורב        
משטח דרך: סלול

השקעות נדלן בפאפוס השקעה בפאפוס

מדריך נדל"ן בפאפוס 2022

מדריך נדל"ן בפאפוס קפריסין שחשוב לקרוא לפני שמחליטים על השקעות נדל"ן בפאפוס או יזמות השקעה בפאפוס. כל מה שמעניין ואתם צריכים לדעת כמשקיעים. תקבלו מושגי

Read More »

מסלול אחרון בינתיים – באזור ה Troodos

מסלול מתחיל בתחנת היערות Stavros tis Psokas הוא מטפס מעט צפונה עד שהוא מגיע למזלג.
הצד הימני מוביל מזרחה למנזר Kykkos , ואילו הדרך שמאלה פונה מערבה ל Pomos ו Kato Pyrgos במורד הגבעה, המובילה למחנה הצבאי של Agios Georgios מעל המובלעת הטורקית של Kokkina.
משם פונה המסלול ימינה לכיוון מזרח כדי להגיע לכביש החוף ו Pyrgos כעבור 6 קילומטרים.

דרגת קושי: די קל. 
המסלול דורש אופני כביש עם לפחות 18 הילוכים.

מצב דרך: דרך סלולה באיכות טובה לאורך.            
תיאור מסלול: Stavros tis Psokas ל Pyrgos באזור Tilliria        
 לינק להורדת המסלול: לחצו כאן      
מרחק: 39.4 ק"מ
גובה מצטבר: 1575 מ'        
הנקודה הגבוהה ביותר: 1058 מ'    
הנקודה הנמוכה ביותר: 3 מ'      
מעגלי: לא שטח: הר      
משטח דרך: סלול

פשוט תעלו על האופניים ותתחילו לדווש.

טלפון : 052-445-5128

אימייל: [email protected]

אתר: omroads.com